A Nemzeti Ifjúsági Tanács (NIT) az ifjúság számára létrehozott olyan fórum, mely a fiatalok és ifjúsági szervezetek között, valamint a hazai és nemzetközi szereplőkkel döntéshozókkal és szervezetekkel való hatékony párbeszéd megteremtését tűzte ki céljául. Egyik legfontosabb feladata az ifjúság és az ifjúsági szervezetek érdekképviseletének legmagasabb szintű ellátása, az ifjúságpolitika formálása és alakítása, valamint a mindenkori kormány megszólítása az ifjúság erős és egységes hangjaként. A NIT a magyarországi ifjúsági szervezetek ernyőszervezete, mely elsősorban hazánk ifjúságpolitikáját kívánja előmozdítani úgy, hogy szorosan együtt kíván működni a határon túli magyar ifjúsági szervezetekkel. További információk >>

A Hallgatói Egyesület kitűzött céljaival a NIT programja teljesen összhangot mutat, és a csatlakozástól az egyesület hatékonyabb érdekérvényesítését és a hazai ifjúsági politikával kapcsolatos véleményformálás lehetőségét várjuk.